Vegetarián

Krabičková dieta pro vegetariány

Bezmasá krabičková dieta je sice určená primárně pro vegetariány, využije ji ale každý, kdo si chce čas od času dopřát jídlo bez masa. Narozdíl od veganských krabiček v nich, s výjimkou masa a ryb, najdete všechny běžné suroviny, a to i mléko, sýry či vejce.

Krabičkové diety, které nabízí program bez masa

Zdravé stravování
zkrabicky.cz
Zdravé stravování nabízí nejširší paletu krabičkových diet v ČR. Můžete si navolit různé chody i celkovou energetickou hodnotu jídel. Pokud sledujete denní příjem kalorií, nemusíte nic složitě počítat či vážit.
Nejširší výběr programů
již od284 Kč
Nutric bistro
nutricbistro.cz
Gurmánská krabičková dieta, která se specializuje na vybrané výživové styly. Rolls Royce mezi krabičkovými dietami.
Prémiové krabičky
již od444 Kč
Antónia Mačingová
macingova.com
Dovoz jídel od Antónie Mačingové, autorky populárních knih o harmonizačním stravování, kterých se prodalo více než 500 000. Antónie dostane vaše tělo do harmonie, zlepší vám imunitu a pomůže získat ztracenou vitalitu.
již od267 Kč
Jsme FF menu
jsmeffmenu.cz
Již 11 let připravují moderní a komplexní způsob zdravého stravování. Produkty a služby jsou připraveny pro redukci váhy, snížení tělesného tuku i pro váš fyzický nebo psychický výkon, který potřebujete v práci nebo při sportu.
již od330 Kč
Jezte s námi
jeztesnami.cz
Společnost Jeztesnami.cz získala 2. místo v soutěži Vodafone firma roku 2020 Ústeckého kraje. Kromě krabičkových diet vyrábí a rozváží sushi a dováží čerstvé ryby.
již od360 Kč

Základní principy vegetariánské stravy

Důvodů, proč se někdo stane vegetariánem, může být více. Někdo má tento životní styl spojený s náboženstvím, pro jiného se jedná o etickou volbu ve snaze podpořit práva zvířat. Velmi častý je také přechod na jídla bez masa kvůli životnímu prostředí a nebo prostě jen kvůli chuťovým preferencím. 

Nejčastěji se však lidé k vegetariánské stravě obracejí kvůli zdraví a hubnutí. Správně rozložený jídelníček pro vegetariány může skutečně pomoci s hubnutím a posloužit jako prevence vzniku kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky 2. typu i některých druhů rakoviny. 

Je však třeba klást důraz na volbu takových vegetariánských jídel, která tělu poskytnou všechny potřebné živiny. Obzvlášť velkou pozornost je třeba věnovat příjmu omega-3 mastných kyselin, zinku, železa, selenu, vitaminu D a B12.

Co vegetariánský jídelníček (ne)obsahuje?

Vegetariánská strava se zpravidla skládá pouze z jídel bez masa. Existují ale různé typy vegetariánů, jejichž preference se z hlediska živočišných výrobků lehce liší. Jedná se o:

  • Lakto-ovo vegetariány – nejí maso, ryby a drůbež, ale nevadí jim vejce a mléčné výrobky
  • Lakto-vegetariány – nejí maso, ryby, drůbež a vejce, ale nevadí jim mléčné výrobky
  • Ovo-vegetariány – nejí maso, ryby, drůbež a mléčné výrobky, ale nevadí jim vejce
  • Pescetariány – nejí maso a drůbež, ale nevadí jim ryby a většinou ani vejce a mléčné výrobky

Pokud si však představíte typicky vegetariánské jídlo, s výjimkou všech druhů masa a ryb může obsahovat jiné potraviny živočišného původu

V případě vegetariánských krabiček tedy počítejte s tím, že k jejich přípravě mohou být použity mléčné výrobky a vejce a z rostlinné říše také ovoce, zelenina, obiloviny, ořechy, semínka a různé druhy obilovin.

Sdílejte stránku s vašimi přáteli
[social-share mobile_app="desktop"]

Provozovatel

Projekt krabickovediety.cz provozuje společnost

FitLead s.r.o.
Rezlerova 292
109 00 Praha 10

IČ: 05704111

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku, vedeného Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 268197.

Kontaktovat nás můžete na této e-mailové adrese: info@krabickovediety.cz

Souhlas se zpracováním osobních údajů

 

Komu uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů?

Souhlas se zpracováním udělujete následujícím správcům osobních údajů:

       i. Společnosti FitLead s.r.o., se sídlem Rezlerova 292/26, Petrovice, 109 00 Praha 10, IČO: 05704111, tel: +420 606 247 355, email: info@krabickovediety.cz.

     ii. Při objednávce krabičkové diety od Zdravé stravování: Společnosti Zdravé stravování s.r.o. se sídlem Jiřího z Poděbrad 978, 696 62 Strážnice, IČO: 29292069, tel: +420 517 070 333, email: info@zdravestravovani.cz.

(dále jen „Správci“)

Které osobní údaje budou zpracovávány?

Všechny osobní údaje, které poskytnete při vyplnění formuláře – tj. jméno, příjmení, adresa, email, telefon a informace o vybraném programu krabičkové diety (dále jen „osobní údaje“).

Kterým osobám budou osobní údaje zpřístupněny?

Správce zpracovává osobní údaje manuálně i automatizovaně sám a/nebo prostřednictvím svých zaměstnanců. Zpracováním osobních údajů může Správce pověřit v souladu s čl. 28 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (dále jen „Nařízení“), třetí osoby – zpracovatele, zejm. správce IT, poskytovatele administrativní podpory a externí účetní společnost.

Jaká mám práva ve vztahu ke zpracování osobních údajů?

Máte právo na přístup k osobním údajům, na jejich opravu, výmaz či omezení zpracování, dále máte právo na přenositelnost údajů, právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, jakož i právo na odvolání Vašeho souhlasu se zpracováním.

Tato práva lze u Správce uplatnit písemně a/nebo telefonicky na shora uvedených kontaktních údajích. Máte také právo podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů (email: posta@uoou.cz). Vaše osobní údaje jsou zpracovávány na základě tohoto souhlasu.

Je-li pravděpodobné, že určitý případ porušení zabezpečení osobních údajů bude mít za následek vysoké riziko pro Vaše práva a svobody, máte rovněž právo na bezodkladné oznámení o vzniklém porušení Správcem.

Jaký je účel zpracování osobních údajů?

Správce zpracovává osobní údaje na základě tohoto souhlasu, za účelem zpracování kontaktování s nabídkou krabičkového stravování.


Mám zájem o kontaktování s nabídkou krabičkového stravování a souhlasím se zpracováním mých osobních údajů v souladu s tímto účelem (dle čl. 7 Nařízení) maximálně po dobu 10 let. 

Tento souhlas není povinný, je udělován dobrovolně, a muže být kdykoliv vůči kterémukoliv Správci odvolán písemně a/nebo telefonicky na shora uvedených kontaktních údajích.