RECENZE: Krabičková dieta FIT Kitchen

Recenzi krabičkové diety napsala

Mgr. Hana Fabianová, MBA

Jak chutná krabičková dieta od společnosti Fit Kitchen? Jsou jídla od této společnosti pestrá a obsahují dostatek zeleniny a ovoce? Jsou jednotlivé pokrmy dostatečně syté, vypadají hezky na pohled a jsou dobře zabalené? Odpovídají výživové hodnoty jídel zásadám zdravého stravování?

To jsou některé z otázek, na které hledali odpovědi tři recenzenti, včetně nutriční terapeutky Ing. Jany Kroutilové, kteří otestovali krabičkovou dietu FitKitchen.

Krabičkové diety hodnotíme podle 83 kritérií. Vždy ve spolupráci s nutričním terapeutem.

Pestrý a zábavný jídelníček, na který se těšíte

Fit Kitchen

Fit Kitchen nabízí v rámci krabičkové diety pět různých stravovacích programů vhodných pro hubnutí, udržení kondice nebo nabírání svalové hmoty. Přestože je v nabídce k dispozici poměrně dost variant, stanovení jejich energetických hodnot by mohlo být více promyšlené, průměrně aktivní žena s cílem redukovat hmotnost si totiž z nabídky nevybere – 1 600 kcal pro ni nejspíše bude málo, vyšší varianta o 2 100 kcal naopak příliš. Program s nejnižší energetickou hodnotou (Super Fit) je navíc nedostatečný pro každého.

Celkové hodnocení:

66 %

😃

Zobrazit ceny Detailní recenze

Celkové hodnocení

66 %

😃

Nutriční vyváženost

70 %

Nabídka programů

43 %

Cena

100 %

Doprava

58 %

Podpora

73 %

Jak testujeme krabičkové diety?

Super Fit (1 000 kcal)

Nízkokalorický stravovací plán ideální pro všechny, kteří usilují o redukci hmotnosti za co nejkratší čas.

Fit (1 200 kcal)

Program vhodný pro snížení tělesné váhy a udržení stávající fyzické kondice.

Balance (1 600 kcal)

Plnohodnotné menu pro dlouhodobé udržení jídelního režimu s ohledem na rozmanitou a vyváženou stravu.

Daily (2 100 kcal)

Pro aktivní jedince, kteří potřebují energeticky hodnotný jídelníček. Obsahuje ideální poměr bílkovin, sacharidů a tuků.

Power (2 500 kcal)

Program vhodný pro profesionální sportovce, kteří chtějí budovat svalovou hmotu.

Nízká cena

Možnost objednat také na sobotu

Různorodost chutí

Minimum zpracovaných potravin

Všechny programy také ve vegetariánské verzi

Nevhodně zvolený rozptyl energetických variant jídelníčku

Příliš nízká energetická hodnota některých programů

Nevyvážený poměr makroživin

Krátké shrnutí krabičkové diety Fit Kitchen

Česká společnost FitKitchen, která má aktuálně na Googlu 820 recenzí a velmi dobré hodnocení 4,5 hvězdiček z 5 možných, nabízí krabičkovou dietu pro hubnutí i nabírání svalů.  

Zákazníci, kteří mají zájem o krabičkové stravování od Fit Kitchen, si mohou vybrat jeden z pěti fitness programů (Super Fit – 1000 kcal, Fit – 1200 kcal, Balance – 1600 kcal, Daily – 2100 kcal a Power 2500 kcal). Programy Super Fit a Fit jsou určené k hubnutí, program Balance na udržení kondice a program Daily a Power na nabrání svalové hmoty.  

Vzhledem k tomu, že si v nabídce FitKitchen mohou zákazníci vybrat jak menu s masem, tak i variantu bez masa, je krabičková dieta vhodná i pro vegetariány. Na druhou stranu však chybí možnost volby jídel bez lepku a laktózy a veganská varianta, takže není nabídka uzpůsobená veganům a lidem s alergií nebo intolerancí na lepek či laktózu.

Zákazníci si mohou objednat buď celodenní menu složené ze tří až pěti pokrmů na základě zvoleného programu nebo samostatné obědy a večeře. Krabičky je možné objednat na šest dnů v týdnu, od pondělí do soboty.

Nabízené programySuper fit, Fit, Balance, Daily, Power
Možnost výběrů celkové energetické hodnoty krabičkové stravyAno
Energetické varianty, které nabízejí4 000 kJ5 000 kJ6 500 kJ8 500 kJ10 500 kJ11 000 kJ
Možnost výběru jen některých jídel (např. jen snídaně, obědy, večeře bez svačin apod.)Ano
Možnost výběru jen některých dní v týdnu (např. jen pondělky, středy a pátky)Ne
Možnost přidání nějakého komponentu navíc (například „bílkoviny“ navíc, maso navíc, ovoce navíc apod.)Ne
Program pro veganyNe
Program pro vegetariányAno
Možnost bezlepkové verzeNe
Možnost bezlaktózové verzeNe
Možnost náhrady určité suroviny (např. nejím vepřové maso, prosím o kuřecí atp.)Ne
Maximální množství chodů denně5
Počet dnů v týdnu, na kolik se dá jídlo objednat6

Jak funguje objednání krabičkové diety FitKitchen?

Krabičkovou dietu od společnosti FitKitchen je možné objednat na webových stránkách společnosti i telefonicky, kde vám bude k dispozici operátor, který vás provede celým procesem a zodpoví vaše otázky.

Objednání celodenního menu prostřednictvím webových stránek FitKitchen je velmi jednoduché a intuitivní. Stačí si zvolit jeden z pěti programů, kliknout na tlačítko Objednat a vyplnit formulář (jméno, doručovací adresa, volba materiálu – plast zdarma x recyklovatelné papírové krabičky za příplatek, možnost chladicí tašky, e-mail).

Krabičky rozváží vždy dva dny dopředu. Při nedělním rozvozu se dováží jídlo na pondělí a úterý, při úterním na středu a čtvrtek a při čtvrtečním na pátek a sobotu. Kromě možnosti objednat si jídlo na adresu v rámci Prahy nebo Brně si ho zákazníci mohou osobně vyzvednout v Karlíně.

Jaká je cena jídel od společnosti FitKitchen?

Pro řadu lidí je pochopitelně velmi důležitým parametrem při výběru krabičkové diety cena pokrmů. V případě jídel od společnosti FitKitchen cena za jednu porci začíná na 98 Kč. Cena celodenního menu se odvíjí od zvoleného fitness programu. Programy se liší nejen cenou za porci, ale také počtem chodů (tři až pět). V případě všech pěti programů zůstává cena celodenního menu stejná jak u menu s masem, tak i u menu bez masa. Podle našich recenzentů odpovídá cena kvalitě.

 • Super Fit: 3 jídla denně, 6 dní, 2 150 Kč (119 Kč/porce)
 • Fit: 3 jídla denně, 6 dní, 2 350 Kč (131 Kč/porce)
 • Balance: 4 jídla denně, 6 dní, 2 650 Kč (110 Kč/porce)
 • Daily: 5 jídel denně, 6 dní, 2 950 Kč (98 Kč/porce)
 • Power: 5 jídel denně, 6 dní, 3 250 Kč (108 Kč/porce)
Slevy (množstevní, věrnostní, atd.)Ano
Možnost dárkových poukazůAno

Vychází lépe stravování s Fit Kitchen nebo stravování v restauraci?

V dnešní době má jen málokdo čas na to, aby si doma připravoval několik jídel denně. Pokud pravidelně navštěvujete restaurace, možná vás zajímá, jestli je cenově výhodnější jíst v restauracích nebo si nechat dovážet krabičky. Vzhledem k tomu, že společnost FitKitchen působí v rámci Prahy, podívali jsme se na průměrnou cenu obědu v hlavním městě. Podle zpráv ze srpna 2023 je aktuální průměrná cena obědů 206 Kč. Cena za porci u FitKitchen se pohybuje od 98 Kč do 131 Kč, v případě, že si objednáte celodenní menu.

Společnost Fit Kitchen na webových stránkách neuvádí cenu pouze za obědy a večeře, můžete se o ní však informovat u operátorů společnosti.

Možnosti platebHotovost, Platba kartou
Rychlost první rozvážky od objednávky / zaplacení?
Možnost vyzkoušení2 dny

Z jakých programů můžete s FitKitchen vybírat?

Pokud se rozhodnete zdravě stravovat se společností FitKitchen, můžete si na základě svých požadavků vybrat jeden z pěti programů, přičemž u každého z programů můžete zvolit variantu s masem, nebo variantu bez masa.

Super Fit (1000 kcal): Tento program přináší nízkoenergetický stravovací plán k dosažení co nejlepších výsledků v co nejkratším možném čase. Je určený pro všechny, kteří chtějí rychle hubnout nebo se udržet v kondici.

Fit (1200 kcal): Na míru lidem, kteří chtějí hubnout nebo si udržet kondici, je sestavený i Fit program, který nabízí vybalancovaný stravovací plán.

Balance (1600 kcal): Pokud si zvolíte program Balance, čeká vás plnohodnotný stravovací plán se čtyřmi chody denně spojený s chutnými a rozmanitými pokrmy.

Daily (2100 kcal): Pro sportovce je určený stravovací plán Daily, který se postará o zajištění správného množství bílkovin, sacharidů a tuků.

Power (2500 kcal): Poslední z programů – program Power, který je spojený s největším kalorickým příjem, je určený pro profesionální sportovce, jejichž cílem je nárůst svalové hmoty.

Jak testované programy Daily a Power hodnotí naši testeři?

Abychom vám dokázali poskytnout co nejvíce relevantních informací ohledně chuti, čerstvosti, sytosti nebo vzhledu krabiček od společnosti Fit Kitchen, přinášíme shrnutí od tří recenzentů, kteří krabičky odebírali.

Ing. Jana Kroutilová Pekrová

Nutriční specialistka

Testovaný program: Daily s masem
Doprava: Dovoz na adresu

Mgr. Klára Kučerová

Redaktorka Bezhladoveni.cz

Testovaný program: Daily s masem
Doprava: Dovoz na adresu

Ing. Marek Hrečka

Rekreační sportovec

Testovaný program: Power s masem
Doprava: Dovoz na adresu, nechání na recepci

Nutriční terapeutka Ing. Jana Kroutilová a redaktorka BcA., Klára Kučerová, DiS, otestovaly program Daily (2100 kcal) ve variantě s masem. Provozovatel magazínu Bezhladoveni.cz Ing. Marek Hrečka zvolil program Power (2500 kcal), také ve variantě s masem. Všichni testeři testovali osobní předání kurýrem. A jaké dojmy si z krabičkové diety Fit Kitchen odnesli?  

Chuť a pestrost testovaných jídel

Jak našim testerům zachutnala testovaná jídla z programu Daily a Power? Nutriční terapeutka Jana Kroutilová chuťově jídla ohodnotila jako dobrá a ocenila nápaditost a různorodost chutí. Zatímco některá jídla ji nezaujala, o jiných se vyjádřila pochvalně. 

„Obecně byla všechna míchaná vejce zbytečně hutná na spoustě tuku. Nezaujala mě ani kachna, smažené závitky a cheesecake s chia semínky. Velmi chutný byl ale wrap, rybí karbanátky s pyré, těstoviny s krevetami, Tikka Masala a výborný byl čokoládový dezert. Téměř všechna jídla obsahovala ovoce nebo zeleninu, ale v extrémně malém množství. V jídelníčku nebyly v nijak významném zastoupení vysoce průmyslově zpracované potraviny.“ 

A jak se k chuti a pestrosti testovaných jídle vyjádřila Klára Kučerová? 

„Nápaditost kuchaře byla velká, byl to kulinářský výlet napříč kuchyněmi. Výběr masa byl poměrně pestrý. V jídelníčku se hojně objevovaly i mořské plody a sem tam se objevily i nějaké ořechy. Zcela ale chybělo fresh ovoce, zelenina přítomná byla, ale poskrovnu. V jídelníčku mi chyběly mléčné výrobky a dobré celozrnné nebo kváskové pečivo.“

Vzhled testovaných jídel

Říká se, že jíme i očima a vizuální stránka je u krabičkových diet bezesporu důležitá. 

„Líbilo se mi, jak většina jídel v krabičkách vypadala. Člověk může jíst takzvaně očima. Mají dobře zvládnutou prezentaci a marketing,“ kladně hodnotila vzhled testovaných jídel Klára Kučerová.

Nutriční terapeutka Jana Kroutilová jí dala za pravdu a chválila si, že má společnost FitKitchen velmi dobou celkovou prezentaci krabičkové služby.

Čerstvost a sytost testovaných jídel

Společnost FitKitchen vždy vozí krabičky na dva dny dopředu a zaručuje, že jsou jídla čerstvá po dobu 72 hodin. Jak čerstvost jídel hodnotili testeři? Čerstvost shodně vnímali pozitivně. A jak nahlíželi na sytost pokrmů, které obdrželi? Nutriční terapeutka Jana Kroutilová se vyjádřila tak, že by jídla mohla být sytější, kdyby obsahovala více vlákniny, ovoce a zeleniny na úkor tuku. Se sytostí pokrmů nebyla zcela spokojená ani Klára Kučerová, která se o sytosti jídel vyjádřila takto: 

„Velmi často jsme měla po snězení jídel ještě hlad. Zejména u obědů a večeří, tedy hlavních jídel.“

Nutriční hodnoty testovaných jídel

Složení a výživové údaje krabičkové diety od FitKitchen najdete u jednotlivých jídel na webových stránkách společnosti a také skrze QR kód na každém pokrmu. Co se týče alergenů, jsou uvedené na webu a můžete je opět zjistit i z QR kódu na krabičkách.

Kontrolu nutričních hodnot není možné podle nutriční terapeutky Jany Kroutilové ověřit vzhledem k tomu, že je složení jednotlivých pokrmů uváděné v nahodilém pořadí, a ne od potravin, které jsou zastoupené nejvíce, po ty, co jsou zastoupené nejméně. V souvislosti s nutričními hodnotami jídel také uvedla: 

„Negativně hodnotím omezenou volbu jednotlivých programů. Nabízejí jednak málo makroživin – málo sacharidů, a tím pádem i málo vlákniny a mnoho tuků a druhak je nevhodně volená celková energetická hodnota jednotlivých programů – zbytečně extrémně nízké varianty množství celkové energie a naopak malý výběr rozumných energetických hodnot pro hubnutí nebo udržení hmotnosti.“

Balení, udržitelnost a ohřev testovaných jídel

Při objednání krabičkové diety Fit Kitchen si můžete vybrat, jestli chcete, aby byly krabičky baleny do plastových obalů, nebo za příplatek do 100 % recyklovatelných papírových obalů.

Při přípravě jsou jídla od společnosti Fit Kitchen šokově zchlazená a vakuově balená. Po uskladnění se jídla předávají do chladících tašek a boxů, kde je stejná teplota jako v lednici, a v termotaškách se přepravují až k zákazníkům.

Společnost Fit Kitchen doporučuje jídlo ohřívat v mikrovlnné troubě nebo jídlo po předání z plastové krabičky ohřát v hrnci nebo na pánvi. „Jídlo se v obalu ohřát dá, otevírání je také v pořádku, nicméně ze zdravotního hlediska není zahřívání plastového obalu ideální,“ komentuje balení jídel nutriční terapeutka Ing. Jana Kroutilová.

Udržitelnost obalového materiálu (recyklovatelnost, vraté obaly, atd.)Možnost výběru plastové nebo papírové krabičky za poplatek

Doprava jídel

Společnost FitKitchen krabičky rozváží autem na dva dny dopředu. Při nedělním rozvozu rozváží jídlo na pondělí a úterý, při úterním na středu a čtvrtek a při čtvrtečním na pátek a sobotu. Při ranním rozvozu vozí v pondělí jídlo na pondělí a úterý, ve středu na středu a čtvrtek a v pátek na pátek a sobotu. Večerní rozvoz probíhá v čase od 18:00 do 22:00 a ranní od 8:00 do 12:00. Rozvoz po Praze a Brně je zcela zdarma.

Změna rozvozu je možná, pokud ji nahlásíte alespoň 6 hodin dopředu. Možná je i změna adresy, je ale třeba ji operátorovi nahlásit alespoň 48 hodin předem. V případě, že zmeškáte večerní rozvoz, společnost k vám automaticky pojede ještě ráno, za náhradní rozvoz vám však bude naúčtovaný poplatek ve výši 50 Kč. Pokud zmeškáte ranní rozvoz, jídlo není možné doručit znovu. Krabičky se ale automaticky vracejí na odběrové místo (Karlín), kde si je můžete vyzvednout.

Jídlo si můžete kromě rozvozu také osobně převzít na odběrovém místě FitKitchen na adrese Rohanské nábřeží 693/10.

S rozvozem byli všichni recenzenti velmi spokojení.

Možnost výběru času rozvozuNe
Možnost odběrných místAno
Města, kde mají odběrná místaPrahaBrno
Časová frekvence rozvozu (každý den, na dva dny, jednou týdně, atd.)Na dva dny
Jak řeší situaci, když v času rozvozu není nikdo domaZaveze znovu další ráno nebo nechá na odběrném místě
Ekologie rozvozu?

Čím krabičková dieta FitKitchen vyniká nad konkurencí?

Pokud bychom měli vypíchnout několik předností krabičkové diety FitKitchen, byla by to přehledná webová prezentacedobrý poměr ceny a kvality jídel a vizuální stránka jídel. Za zmínku také stojí skutečnost, že Fit Kitchen není na poli krabičkových diet žádným nováčkem, založená byla v roce 2017 a na Googlu má přes 800 zákaznických recenzí.

Pro koho jsou jídla vhodná a pro koho naopak ne?

Podle informací na webových stránkách Fit Kitchen jsou jídla, díky nabídce pěti programů, u kterých je možné navolit variantu s masem i variantu bez masa, vhodná pro lidi, kteří chtějí zhubnout, udržet si stávající hmotu nebo pro sportovce, jejichž cílem je nabrání svalové hmoty„Obecně krabičkovou službu Fit Kitchen hodnotím jako vhodnou pro ty, kteří nejsou doposud zvyklí jíst pestře, o svoji stravu příliš nedbají, nechtějí si vařit, nepotrpí si na jídla s větším obsahem ovoce a zeleniny a rádi by se stravovali lépe než doposud,“ vyjadřuje svůj názor na krabičkovou dietu nutriční terapeutka Jana Kroutilová.

A pro koho naopak krabičková dieta od FitKitchen vhodná není? Vzhledem k tomu, že společnost nenabízí bezlepkové, bezlaktózové a veganské varianty jídel, pokrmy nejsou určené pro vegany a lidi s alergií nebo intolerancí na lepek či laktózu

„Jako nevhodnou krabičkovou službu hodnotím pro ty, kteří jsou zvyklí jíst podle zásad racionální stravy s dostatkem vlákniny, ovoce a zeleniny a správným výběrem tuků,“ komentuje Jana Kroutilová.

Dodává také, že z jejího pohledu program Power (2500 kcal) neodpovídá potřebám profesionálních sportovců, o to více program bez masa, který obsahuje výrazně méně bílkovin.

Skupina lidíVhodný program
Alergie na lepekNenabízí
Intolerance laktózyNenabízí
VeganiNenabízí

Je krabičková dieta vhodná, pokud chcete zhubnout?

Pro hubnutí a udržení kondice jsou určené programy Super Fit a Fit„Energeticky jsou pro mě první dva programy prezentované jako vhodné k hubnutí (Super Fit, Fit) nastavené extrémně nízko. Program Balance (1600 kcal) může být pro značnou část méně aktivních žen adekvátní příjem energie pro hubnutí. Jako program vhodný pro hubnutí pro velkou část mužů bych označila program Daily (2100 kcal), tento program může být pro mnoho žen energeticky vhodný pro udržení hmotnosti. I když společnost FitKitchen uvádí, že jsou programy vhodné pro hubnutí, při dlouhodobém stravování tímto způsobem pro hubnutí vhodné nejsou a jsou spojeny s rizikem jojo efektu“ komentuje nutriční terapeutka Jana Kroutilová.

Je možné díky krabičkové dietě nabrat svalovou hmotu?

V nabídce FitKitchen najdete i programy Daily a Power, tyto programy jsou podle společnosti FitKitchen určené pro sportovce, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu. Co si o vhodnosti pokrmů pro nabrání svalové hmoty myslí nutriční terapeutka Jana Kroutilová? 

„Program Power (2500 kcal) bych rozhodně neoznačila jako program pro profesionální sportovce, a už vůbec ne bez masa, který obsahuje výrazně méně bílkovin. Z mého pohledu je tento program energeticky vhodný pro značnou část mírně aktivních mužů jako varianta pro udržování hmotnosti nebo nabírání svalové hmoty, pro sportovce bych ho ale označila spíše jako redukční. Shrnula bych to tedy tak, že programy mohou být vhodné pro nabrání svalové hmoty, ale pouze v případě málo aktivních mužů. Pro profesionální sportovce, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu, programy vhodné nejsou, a to i z toho důvodu, že na krabičkách nejsou uvedeny správné nutriční hodnoty, které sportovci potřebují sledovat.“

Jak krabičkovou dietu od FitKitchen objednat?

Krabičkovou dietu od společnosti FitKitchen si můžete objednat prostřednictvím jednoduchého formuláře na webových stránkách nebo přes telefonního operátora.

Objednávka přes internet probíhá takto:

 1. Nejdříve si zvolíte preferované fitness menu a vyberete si, jestli chcete variantu s masem, nebo variantu bez masa.
 2. Následně kliknete na červené tlačítko „Objednat“.
 3. Otevře se vám formulář, ve kterém vyplníte telefon, jméno a příjmení a doručovací adresu.
 4. V následujícím kroku zvolíte materiál krabiček. Vybírat můžete mezi plastovými krabičkami, které jsou zdarma, a papírovými 100% recyklovatelnými krabičkami, které jsou však za příplatek. Cena papírových krabiček se odvíjí od jejich počtu na daný týden (cca 180 až 270 Kč/týden).
 5. V dalším kroku se můžete rozhodnout, jestli máte zájem o chladící tašku, nebo ne. Chladící taška, která pomáhá s přepravou krabiček, například do práce nebo na výlet, a slouží k uchovávání studených jídel, je za příplatek 249 Kč. Do chladící tašky se vejdou krabičky na dva dny.
 6. Následuje zadání e-mailové adresy. V tomto kroku se vám zobrazí celková částka za týdenní menu včetně zvolených příplatkových položek. Poté, co odkliknete souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a kliknete na červené tlačítko „Objednat“, je objednávka hotová.

Krabičkovou dietu zaplatíte při první přebírce jídla přímo kurýrovi nebo na odběrovém místě, platit je možné dle zvoleného tarifu a počtu dní hotově nebo kartou.

Pokud máte ke krabičkové dietě od Fit Kitchen jakékoliv otázky, můžete společnost kontaktovat prostřednictvím emailu info@fitkichen.cz nebo prostřednictvím zákaznické linky +420 227 031 032.

Jakým způsobem přerušit nebo zrušit odběr krabiček?

Odběr krabiček FitKitchen můžete samozřejmě přerušit i zrušit. Pokud chcete na nějakou dobu pozastavit odběr krabiček, je třeba společnost upozornit alespoň 48 hodin předem, a to před začátkem večerního rozvozu (18:00 až 22:00). Objednané a zaplacené dny můžete také zrušit, opět je však třeba zrušení nahlásit minimálně 48 hodin předem. Zaplacené dny se převedou do kreditu, který můžete následně použít na objednání dalších jídel.

Možnosti kontaktování podpory – jakým způsobem?Telefon, Email
Možnost změnit dodací adresu, způsob dopravyAno, alespoň dva dny dopředu
Možnost upravit objednávku – jak dlouho dopředu?Ano, alespoň dva dny dopředu
Možnost přerušení – jakým způsobem, jak dlouho dopředu, na kolik dnů?Ano, alespoň dva dny dopředu
Ukončení odběru – jak dlouho dopředu? (ze dne na den, z týdne na týden, závazek odběru celého měsíce?…)Ano, alespoň dva dny dopředu
Ukončení odběru – jakým způsobem?Telefon, Email

Závěrečné hodnocení

Jak Jana Kroutilová krabičkovou dietu FitKitchen hodnotí z pohledu nutriční terapeutky? 

„První dojem z krabiček byl skvělý, líbil se mi jejich vzhled a líbilo se mi, že byly na většině obalů QR kódy, díky kterým jsme se mohla podívat, z čeho jsou jídla složená. Chybělo mi ale uvedení poměru jednotlivých surovin. Reálně tak nešlo zkontrolovat, jestli krabičky odpovídají uváděnému kalorickému dennímu příjmu. Zaujala mě ale chuťová stránka jídel, líbilo se mi, že pokrmy zahrnovaly několikrát týdně i ryby a luštěniny. Na mě ale bylo v jídlech zastoupeno příliš mnoho tuků a málo sacharidů a příliš málo mléčných výrobků, ovoce a zeleniny, extrémně mi chyběla čerstvá zelenina. Chybělo mi i pečivo, například v podobě celozrnných toustů, více oříšků a semínek. Porce za mě byly příliš malé. Chybělo mi i větší množství programů a rozdělení programů pro muže a ženy. Na druhou stranu se mi líbilo, že jídla byla pestrá a neobsahovala příliš velké množství průmyslově zpracovaných potravin.“ „Za největší klady krabičkové diety FitKitchen považuji vizuální stránku jídel, chuť některých jídel a krásnou webovou prezentaci,“ dodává k hodnocení nutriční terapeutka Jana Kroutilová.

Podle našich recenzentů je krabičková dieta FitKitchen vhodná pro lidi, kteří nemají čas na vaření, chtějí jíst pravidelně a do jídelníčku zařadit zdravé potraviny. Naopak pravděpodobně nenadchne náročnější strávníky, kteří se zajímají o zdravou výživu do hloubky. Testeři se shodli na tom, že pokrmy neobsahují dostatek zeleniny a ovoce, takže pokud se chtějí lidé stravovat tímto způsobem, je vhodné krabičky doplnit o ovoce a zeleninu.

V případě, že se chcete prostřednictvím krabičkové diety Fit Kitchen stravovat dlouhodobě, měli byste se podle nutriční terapeutky Jany Kroutilové vyhnout prvním dvěma programům, a sice programu Fit a Super Fit, které jsou energeticky nastavené extrémně nízko.

Na své si s touto službou nepřijdou ani profesionální sportovci, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu. Jana Kroutilová v případě profesionálních sportovců považuje i program Power s nejvyšším energetickým příjmem za redukční. V nabídce společnosti Fit Kitchen chybí i programy pro vegany a lidi s alergií nebo intoleranci na lepek či laktózu.

Výhodou služby Fit Kitchen může být pro řadu lidí skutečnost, že společnost rozváží krabičky na dva dny dopředu, a nemusí tedy každý den čekat na kurýra. Co se týče rozvozu, nesporným kladem této služby je i možnost zvolit si, zda máte zájem o večerní nebo ranní rozvoz.

Mgr. Hana Fabianová, MBA