Whole 30

Krabičková dieta Whole 30

Krabičková dieta Whole 30 spočívá v přípravě jídel z potravin bez zbytečných přídatných látek, které mohou potenciálně škodit zdraví. Hodí se pro každého, kdo chce pročistit svůj organismus, odhalit potraviny, které mu škodí, a využít stravu jako řešení různých zdravotních komplikací.

Krabičkové diety, které nabízí Whole 30 program

Nutric bistro
nutricbistro.cz
Gurmánská krabičková dieta, která se specializuje na vybrané výživové styly. Rolls Royce mezi krabičkovými dietami.
Prémiové krabičky
již od444 Kč

Základní principy Whole 30

Základním principem diety Whole 30 je výhradní použití ingrediencí, které neprošly silným průmyslovým zpracováním a tím pádem jsou co možná nejblíže jejich přirozenému stavu. Skrze Whole 30 jídelníček se lidé obvykle snaží docílit lepšího zdraví. 

Pokud totiž potraviny procházejí silnou úpravou, pro naše trávení již nejsou optimální. Obvykle pak mívají vysoký glykemický index, což vede k nárazovému vyplavení inzulinu a posléze rapidnímu poklesu glukózy v krvi. Následkem toho pociťujeme nárazovou únavu během dne a chuť k jídlu, i když nemáme hlad.

Nejde však jen o zpracování jako takové, ale i látky, které se při něm používají. Mezi konzervanty, sladidly a dalšími látkami označovanými jako „éčka“ se nachází řada alergenů a iritantů, které lidem často způsobují zdravotní potíže, aniž by o tom věděli.

Výrobky kvůli nim bývají i návykové a člověka nutí jíst více, než skutečně potřebuje, což přirozeně vede k nadváze nebo dokonce až k obezitě.

Jídelníček podle Whole 30 se zpravidla dodržuje po dobu jednoho měsíce, kdy se zpracované potraviny zcela eliminují a dochází k vyčištění organismu. Poté se jednotlivé skupiny produktů postupně opět zařazují a sleduje se, zda vyvolají nějakou negativní reakci.

Jaké potraviny dieta Whole 30 (ne)obsahuje?

Pokud se rozhodnete Whole 30 stravování vyzkoušet na vlastní kůži, počítejte s tím, že se na nějakou dobu rozloučíte s celou řadou potravin a také s alkoholem. 

Konkrétně s principy Whole 30 jídelníčku nekorespondují potraviny, jako je cukr a umělá sladidla, všechny druhy obilovin, luštěniny (včetně sóji a arašídů), mléčné výrobky, některé druhy olejů a potraviny obsahující aditiva, a to zejména karagenan, glutamát a siřičitany. 

Naopak u Whole 30 povolené potraviny zahrnují maso včetně ryb a mořských plodů, vejce, zeleninu, ovoce, přírodní tuky, ořechy, ocet s výjimkou sladového octa, bylinky a koření

Sdílejte stránku s vašimi přáteli
[social-share mobile_app="desktop"]

Provozovatel

Projekt krabickovediety.cz provozuje společnost

FitLead s.r.o.
Rezlerova 292
109 00 Praha 10

IČ: 05704111

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku, vedeného Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 268197.

Kontaktovat nás můžete na této e-mailové adrese: info@krabickovediety.cz

Souhlas se zpracováním osobních údajů

 

Komu uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů?

Souhlas se zpracováním udělujete následujícím správcům osobních údajů:

       i. Společnosti FitLead s.r.o., se sídlem Rezlerova 292/26, Petrovice, 109 00 Praha 10, IČO: 05704111, tel: +420 606 247 355, email: info@krabickovediety.cz.

     ii. Při objednávce krabičkové diety od Zdravé stravování: Společnosti Zdravé stravování s.r.o. se sídlem Jiřího z Poděbrad 978, 696 62 Strážnice, IČO: 29292069, tel: +420 517 070 333, email: info@zdravestravovani.cz.

(dále jen „Správci“)

Které osobní údaje budou zpracovávány?

Všechny osobní údaje, které poskytnete při vyplnění formuláře – tj. jméno, příjmení, adresa, email, telefon a informace o vybraném programu krabičkové diety (dále jen „osobní údaje“).

Kterým osobám budou osobní údaje zpřístupněny?

Správce zpracovává osobní údaje manuálně i automatizovaně sám a/nebo prostřednictvím svých zaměstnanců. Zpracováním osobních údajů může Správce pověřit v souladu s čl. 28 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (dále jen „Nařízení“), třetí osoby – zpracovatele, zejm. správce IT, poskytovatele administrativní podpory a externí účetní společnost.

Jaká mám práva ve vztahu ke zpracování osobních údajů?

Máte právo na přístup k osobním údajům, na jejich opravu, výmaz či omezení zpracování, dále máte právo na přenositelnost údajů, právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, jakož i právo na odvolání Vašeho souhlasu se zpracováním.

Tato práva lze u Správce uplatnit písemně a/nebo telefonicky na shora uvedených kontaktních údajích. Máte také právo podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů (email: posta@uoou.cz). Vaše osobní údaje jsou zpracovávány na základě tohoto souhlasu.

Je-li pravděpodobné, že určitý případ porušení zabezpečení osobních údajů bude mít za následek vysoké riziko pro Vaše práva a svobody, máte rovněž právo na bezodkladné oznámení o vzniklém porušení Správcem.

Jaký je účel zpracování osobních údajů?

Správce zpracovává osobní údaje na základě tohoto souhlasu, za účelem zpracování kontaktování s nabídkou krabičkového stravování.


Mám zájem o kontaktování s nabídkou krabičkového stravování a souhlasím se zpracováním mých osobních údajů v souladu s tímto účelem (dle čl. 7 Nařízení) maximálně po dobu 10 let. 

Tento souhlas není povinný, je udělován dobrovolně, a muže být kdykoliv vůči kterémukoliv Správci odvolán písemně a/nebo telefonicky na shora uvedených kontaktních údajích.