Vegan

Krabičková dieta pro vegany

Krabičková dieta s označením „vegan“ přináší nutričně vyvážené snídaně, obědy i večeře bez obsahu živočišných potravin. Jídelníček je tím pádem vhodný pro všechny vegany, ať už se pro rostlinné stravování rozhodli z jakýchkoli důvodů. Nejde však jen o ně, veganské krabičky může využít každý, kdo má chuť svůj jídelníček výrazně odlehčit.

Krabičkové diety, které nabízí program pro vegany

iKitchen
ikitchen.cz
Vyvážené zdravé stravování. Nové menu každý týden. Vlastní mobilní aplikace pro správu objednávek.
již od437 Kč

Základní principy veganské stravy

Veganské jídlo je jedním ze střípků komplexního životního stylu označovaného jako veganství. Spočívá v tom, že se lidé zřeknou všech produktů získaných ze zvířat, a to z etických, environmentálních a také zdravotních důvodů. 

Když se k veganské stravě přistupuje správně, skutečně může prospívat lidskému zdraví. Kromě úbytku na váze její přínosy zahrnují například pozitivní vliv na zdraví srdce a potenciál předcházet vzniku cukrovky 2. typu a některým druhů rakoviny.

Je však třeba zdůraznit, že to, co jedí vegani, nemusí být nutně zdravé. I když je jídelníček rostlinný, pokud se skládá primárně ze smažených a tučných jídel, nepomůže to ani srdci ani hubnutí.

Potenciálním rizikem rostlinné stravy je nedostatečný přísun životně důležitých živin. Nejčastěji diskutovaným tématem jsou bílkoviny, kterých vegan potraviny sice obsahují dostatek, ale většinou nemají optimální poměr esenciálních aminokyselin a je tedy třeba kombinovat různé zdroje.

Co se týče vitamínů a minerálů, je třeba hlídat zejména dostatečný přísun železa, selenu, vitamínů B12 a D – poslední dva je obvykle třeba užívat ve formě doplňků stravy.

Co veganský jídelníček (ne)obsahuje?

Veganská strava se od jiných typů diet liší v tom, že neobsahuje žádné živočišné produkty – nenajdete v ní tedy nejen maso a ryby, ale ani mléčné výrobky, vejce či med.

Nemyslete si ale, že byste jako vegan byli hlady. Mezi veganské potraviny patří nejen zelenina a tofu, ale také všechny druhy luštěnin, obilovin a ovoce, stejně tak jako houby, ořechy a semínka

Často se navíc při vaření využívají vegan potraviny, které slouží jako alternativy k živočišným výrobkům – například různá rostlinná mléka, sýry, jogurty nebo uzeniny. Rozhodně tedy neplatí, že by veganský jídelníček byl nudný.

Sdílejte stránku s vašimi přáteli
[social-share mobile_app="desktop"]

Provozovatel

Projekt krabickovediety.cz provozuje společnost

FitLead s.r.o.
Rezlerova 292
109 00 Praha 10

IČ: 05704111

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku, vedeného Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 268197.

Kontaktovat nás můžete na této e-mailové adrese: info@krabickovediety.cz

Souhlas se zpracováním osobních údajů

 

Komu uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů?

Souhlas se zpracováním udělujete následujícím správcům osobních údajů:

       i. Společnosti FitLead s.r.o., se sídlem Rezlerova 292/26, Petrovice, 109 00 Praha 10, IČO: 05704111, tel: +420 606 247 355, email: info@krabickovediety.cz.

     ii. Při objednávce krabičkové diety od Zdravé stravování: Společnosti Zdravé stravování s.r.o. se sídlem Jiřího z Poděbrad 978, 696 62 Strážnice, IČO: 29292069, tel: +420 517 070 333, email: info@zdravestravovani.cz.

(dále jen „Správci“)

Které osobní údaje budou zpracovávány?

Všechny osobní údaje, které poskytnete při vyplnění formuláře – tj. jméno, příjmení, adresa, email, telefon a informace o vybraném programu krabičkové diety (dále jen „osobní údaje“).

Kterým osobám budou osobní údaje zpřístupněny?

Správce zpracovává osobní údaje manuálně i automatizovaně sám a/nebo prostřednictvím svých zaměstnanců. Zpracováním osobních údajů může Správce pověřit v souladu s čl. 28 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (dále jen „Nařízení“), třetí osoby – zpracovatele, zejm. správce IT, poskytovatele administrativní podpory a externí účetní společnost.

Jaká mám práva ve vztahu ke zpracování osobních údajů?

Máte právo na přístup k osobním údajům, na jejich opravu, výmaz či omezení zpracování, dále máte právo na přenositelnost údajů, právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, jakož i právo na odvolání Vašeho souhlasu se zpracováním.

Tato práva lze u Správce uplatnit písemně a/nebo telefonicky na shora uvedených kontaktních údajích. Máte také právo podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů (email: posta@uoou.cz). Vaše osobní údaje jsou zpracovávány na základě tohoto souhlasu.

Je-li pravděpodobné, že určitý případ porušení zabezpečení osobních údajů bude mít za následek vysoké riziko pro Vaše práva a svobody, máte rovněž právo na bezodkladné oznámení o vzniklém porušení Správcem.

Jaký je účel zpracování osobních údajů?

Správce zpracovává osobní údaje na základě tohoto souhlasu, za účelem zpracování kontaktování s nabídkou krabičkového stravování.


Mám zájem o kontaktování s nabídkou krabičkového stravování a souhlasím se zpracováním mých osobních údajů v souladu s tímto účelem (dle čl. 7 Nařízení) maximálně po dobu 10 let. 

Tento souhlas není povinný, je udělován dobrovolně, a muže být kdykoliv vůči kterémukoliv Správci odvolán písemně a/nebo telefonicky na shora uvedených kontaktních údajích.