Low Carb

Low carb krabičková dieta

Krabičková dieta s označením Low carb spočívá ve snížené konzumaci sacharidů oproti běžnému standardu. Obvykle se k takovému stravování uchylují lidé, kteří se snaží zhubnout, udržovat krevní cukr pod kontrolou nebo celkově posílit své zdraví – pokud je to i váš případ, jste tu rozhodně správně.

Krabičkové diety, které nabízí Low carb program

Zdravé stravování
zkrabicky.cz
Zdravé stravování nabízí nejširší paletu krabičkových diet v ČR. Můžete si navolit různé chody i celkovou energetickou hodnotu jídel. Pokud sledujete denní příjem kalorií, nemusíte nic složitě počítat či vážit.
Nejširší výběr programů
již od284 Kč
Nutric bistro
nutricbistro.cz
Gurmánská krabičková dieta, která se specializuje na vybrané výživové styly. Rolls Royce mezi krabičkovými dietami.
Prémiové krabičky
již od444 Kč
Jsme FF menu
jsmeffmenu.cz
Již 11 let připravují moderní a komplexní způsob zdravého stravování. Produkty a služby jsou připraveny pro redukci váhy, snížení tělesného tuku i pro váš fyzický nebo psychický výkon, který potřebujete v práci nebo při sportu.
již od330 Kč
iKitchen
ikitchen.cz
Vyvážené zdravé stravování. Nové menu každý týden. Vlastní mobilní aplikace pro správu objednávek.
již od437 Kč

V čem spočívá Low carb dieta

V běžné dietě sacharidy představují hlavní zdroj energie a tvoří přibližně 50–60 % stravy průměrného člověka. 

Low carb jídelníček spočívá v tom, že se příjem sacharidů sníží zhruba na 15–20 % z celkového denního příjmu makroživin. Lidé pak staví svůj jídelníček především na bílkovinách a tucích, které se stanou jejich primárním zdrojem energie.

Pokud zvolí Low carb program s dostatečně nízkým příjmem sacharidů, v těle se spustí proces zvaný ketóza. Zjednodušeně řečeno dojde k tomu, že tělo vyčerpá snadno dostupné zásoby energie v podobě glykogenu a začne spalovat vlastní tuk, aby mělo z čeho fungovat.

V tomto stavu však nelze setrvávat dlouhodobě, proto se Low carb strava obvykle udržuje na takové úrovni, aby ke ketóze nedocházelo.

I tak může být Low carb dieta přínosná v rámci spalování tělesného tuku i posilování celkového zdraví. Snížením příjmu cukru a škrobu dojde k poklesu hladiny cukru v krvi a snížení produkce hormonu inzulinu, jehož nadměrné množství přispívá k ukládání tuku v těle.

Co dieta Low carb (ne)obsahuje?

Pokud uvažujete o tom, že byste vyzkoušeli Low carb krabičky, počítejte s tím, že budou opravdu bohaté na bílkoviny a tuky

Mezi povolené potraviny Low carb stravování tedy patří všechny druhy masa včetně ryb a mořských plodů, sýry, vejce, zelenina vyrůstající nad zemí a přírodní tuky jako například máslo.

Za Low carb potraviny naopak nelze označit ovoce, potraviny bohaté na škroby (brambory, kukuřice, luštěniny, obiloviny včetně mouky a výrobků z ní – např. těstoviny a pečivo), sladké a alkoholické nápoje a cukrovinky.

Na závěr je třeba říct, že by se Low carb dietě měli vyhnout lidé užívající léky na cukrovku či vysoký tlak a také kojící ženy.

Sdílejte stránku s vašimi přáteli
[social-share mobile_app="desktop"]

Provozovatel

Projekt krabickovediety.cz provozuje společnost

FitLead s.r.o.
Rezlerova 292
109 00 Praha 10

IČ: 05704111

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku, vedeného Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 268197.

Kontaktovat nás můžete na této e-mailové adrese: info@krabickovediety.cz

Souhlas se zpracováním osobních údajů

 

Komu uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů?

Souhlas se zpracováním udělujete následujícím správcům osobních údajů:

       i. Společnosti FitLead s.r.o., se sídlem Rezlerova 292/26, Petrovice, 109 00 Praha 10, IČO: 05704111, tel: +420 606 247 355, email: info@krabickovediety.cz.

     ii. Při objednávce krabičkové diety od Zdravé stravování: Společnosti Zdravé stravování s.r.o. se sídlem Jiřího z Poděbrad 978, 696 62 Strážnice, IČO: 29292069, tel: +420 517 070 333, email: info@zdravestravovani.cz.

(dále jen „Správci“)

Které osobní údaje budou zpracovávány?

Všechny osobní údaje, které poskytnete při vyplnění formuláře – tj. jméno, příjmení, adresa, email, telefon a informace o vybraném programu krabičkové diety (dále jen „osobní údaje“).

Kterým osobám budou osobní údaje zpřístupněny?

Správce zpracovává osobní údaje manuálně i automatizovaně sám a/nebo prostřednictvím svých zaměstnanců. Zpracováním osobních údajů může Správce pověřit v souladu s čl. 28 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (dále jen „Nařízení“), třetí osoby – zpracovatele, zejm. správce IT, poskytovatele administrativní podpory a externí účetní společnost.

Jaká mám práva ve vztahu ke zpracování osobních údajů?

Máte právo na přístup k osobním údajům, na jejich opravu, výmaz či omezení zpracování, dále máte právo na přenositelnost údajů, právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, jakož i právo na odvolání Vašeho souhlasu se zpracováním.

Tato práva lze u Správce uplatnit písemně a/nebo telefonicky na shora uvedených kontaktních údajích. Máte také právo podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů (email: posta@uoou.cz). Vaše osobní údaje jsou zpracovávány na základě tohoto souhlasu.

Je-li pravděpodobné, že určitý případ porušení zabezpečení osobních údajů bude mít za následek vysoké riziko pro Vaše práva a svobody, máte rovněž právo na bezodkladné oznámení o vzniklém porušení Správcem.

Jaký je účel zpracování osobních údajů?

Správce zpracovává osobní údaje na základě tohoto souhlasu, za účelem zpracování kontaktování s nabídkou krabičkového stravování.


Mám zájem o kontaktování s nabídkou krabičkového stravování a souhlasím se zpracováním mých osobních údajů v souladu s tímto účelem (dle čl. 7 Nařízení) maximálně po dobu 10 let. 

Tento souhlas není povinný, je udělován dobrovolně, a muže být kdykoliv vůči kterémukoliv Správci odvolán písemně a/nebo telefonicky na shora uvedených kontaktních údajích.