Keto

Krabičková keto dieta

Účelem krabičkové diety s označením „keto“ je především hubnutí a hodí se tedy pro každého, kdo chce shodit přebytečná kila. Je třeba říct, že keto dieta slouží především pro krátkodobé hubnutí po dobu několika měsíců. Lze na ni navázat takzvaným Low carb jídelníčkem, který funguje na podobném principu, ale z dlouhodobého hlediska je udržitelnější.

Krabičkové diety, které nabízí program s vyšším obsahem bílkovin

Zdravé stravování
zkrabicky.cz
Zdravé stravování nabízí nejširší paletu krabičkových diet v ČR. Můžete si navolit různé chody i celkovou energetickou hodnotu jídel. Pokud sledujete denní příjem kalorií, nemusíte nic složitě počítat či vážit.
Nejširší výběr programů
již od284 Kč

Princip keto diety

Keto dieta je založená na velmi nízkém příjmu sacharidů a naopak zvýšené konzumaci tuků a bílkovin – proto se jí také říká proteinová dieta

Při proteinové dietě je nesmírně důležité výrazně omezit sacharidy, aby se v těle mohl spustit metabolický proces zvaný ketóza. Sacharidy se totiž v těle štěpí na glukózu, která je pro nás za běžných okolností primárním zdrojem energie.

Když se jejich příjem sníží, tělo je po pár dnech nuceno hledat energii jinde, a proto začne využívat uložené zásoby tuku, které proměňuje na takzvané ketony – odtud pochází název ketóza. 

Ketony se v těle tvoří, i když zrovna nejste na proteinové dietě, avšak pouze v malém množství, a to zejména při spánku. Stejného stavu lze docílit také půsty, na které ale není možné spoléhat dlouhodobě.

Také je třeba říct, že keto dieta není vhodná pro osoby, které pravidelně užívají léky na cukrovku nebo vysoký tlak, ani pro těhotné a kojící ženy.

Jaké potraviny keto dieta (ne)obsahuje?

Aby v těle ke spuštění ketózy skutečně došlo, nesmí při proteinové dietě jídelníček obsahovat více než 50 gramů čistých sacharidů – ideálně by se měl držet zhruba na 20 gramech.

Keto strava tedy nezahrnuje obiloviny jako rýži, oves, pšenici, takže ani těstoviny, pečivo a další potraviny a výrobky obsahující jakýkoliv typ mouky. Mezi sacharidy patří také škroby, takže neočekávejte ani brambory či kukuřici.

Proteinová dieta neobsahuje ani cukr jako takový, můžete tedy dát sbohem i všemožným cukrovinkám, slazeným nápojům a většině ovoce. V úvahu nepřichází ani alkoholické nápoje.

Nemusíte se ale bát, že byste byli hlady. Na keto dietě si můžete dopřávat jakékoliv maso včetně vnitřností, ryby a mořské plody, tofu a tempeh, vejce, sýry a plnotučné mléčné výrobky, zeleninu bez obsahu škrobů, bobulovité ovoce a citrony, ořechy a tuky jako máslo či olivový olej.

Sdílejte stránku s vašimi přáteli
[social-share mobile_app="desktop"]

Provozovatel

Projekt krabickovediety.cz provozuje společnost

FitLead s.r.o.
Rezlerova 292
109 00 Praha 10

IČ: 05704111

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku, vedeného Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 268197.

Kontaktovat nás můžete na této e-mailové adrese: info@krabickovediety.cz

Souhlas se zpracováním osobních údajů

 

Komu uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů?

Souhlas se zpracováním udělujete následujícím správcům osobních údajů:

       i. Společnosti FitLead s.r.o., se sídlem Rezlerova 292/26, Petrovice, 109 00 Praha 10, IČO: 05704111, tel: +420 606 247 355, email: info@krabickovediety.cz.

     ii. Při objednávce krabičkové diety od Zdravé stravování: Společnosti Zdravé stravování s.r.o. se sídlem Jiřího z Poděbrad 978, 696 62 Strážnice, IČO: 29292069, tel: +420 517 070 333, email: info@zdravestravovani.cz.

(dále jen „Správci“)

Které osobní údaje budou zpracovávány?

Všechny osobní údaje, které poskytnete při vyplnění formuláře – tj. jméno, příjmení, adresa, email, telefon a informace o vybraném programu krabičkové diety (dále jen „osobní údaje“).

Kterým osobám budou osobní údaje zpřístupněny?

Správce zpracovává osobní údaje manuálně i automatizovaně sám a/nebo prostřednictvím svých zaměstnanců. Zpracováním osobních údajů může Správce pověřit v souladu s čl. 28 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (dále jen „Nařízení“), třetí osoby – zpracovatele, zejm. správce IT, poskytovatele administrativní podpory a externí účetní společnost.

Jaká mám práva ve vztahu ke zpracování osobních údajů?

Máte právo na přístup k osobním údajům, na jejich opravu, výmaz či omezení zpracování, dále máte právo na přenositelnost údajů, právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, jakož i právo na odvolání Vašeho souhlasu se zpracováním.

Tato práva lze u Správce uplatnit písemně a/nebo telefonicky na shora uvedených kontaktních údajích. Máte také právo podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů (email: posta@uoou.cz). Vaše osobní údaje jsou zpracovávány na základě tohoto souhlasu.

Je-li pravděpodobné, že určitý případ porušení zabezpečení osobních údajů bude mít za následek vysoké riziko pro Vaše práva a svobody, máte rovněž právo na bezodkladné oznámení o vzniklém porušení Správcem.

Jaký je účel zpracování osobních údajů?

Správce zpracovává osobní údaje na základě tohoto souhlasu, za účelem zpracování kontaktování s nabídkou krabičkového stravování.


Mám zájem o kontaktování s nabídkou krabičkového stravování a souhlasím se zpracováním mých osobních údajů v souladu s tímto účelem (dle čl. 7 Nařízení) maximálně po dobu 10 let. 

Tento souhlas není povinný, je udělován dobrovolně, a muže být kdykoliv vůči kterémukoliv Správci odvolán písemně a/nebo telefonicky na shora uvedených kontaktních údajích.