Diabetes

Krabičková dieta pro diabetiky

Typickým člověkem, který využije této krabičkové diety, je osoba trpící cukrovkou neboli diabetem 2. typu. Dieta při cukrovce je sestavená tak, aby pacientovi poskytla všechny důležité živiny a zároveň udržela symptomy jeho onemocnění pod kontrolou. Výběr krabičkové diety konzultujte se svým praktickým lékařem.

Krabičkové diety, které nabízí program pro diabetiky

Zdravé stravování
zkrabicky.cz
Zdravé stravování nabízí nejširší paletu krabičkových diet v ČR. Můžete si navolit různé chody i celkovou energetickou hodnotu jídel. Pokud sledujete denní příjem kalorií, nemusíte nic složitě počítat či vážit.
Nejširší výběr programů
již od284 Kč

Strava při cukrovce (diabetes mellitus)

Diabetes mellitus, známější jako cukrovka, je závažné onemocnění, jehož primárním následkem je příliš vysoká hladina glukózy v krvi. V těle je totiž narušená produkce inzulinu – hormonu zodpovědného za snižování hladin cukru v krvi.

Existují dva hlavní typy cukrovky, a to 1. a 2. typu. V prvním případě organismus není schopen vytvořit vůbec žádný inzulin, avšak pokud má někdo diabetes 2. typu, k produkci inzulinu sice dochází, ale nezpracovává se efektivně nebo ho není dostatek.

U cukrovky 1. typu není zatím jasně známá příčina jejího vzniku. Pokud jde o diabetes mellitus 2.typu, zde hraje roli kombinace genetiky a životního stylu. Obzvláště rizikovým faktorem je nadváha či obezita, vysoký krevní tlak a cholesterol.

Jaké potraviny jídelníček při cukrovce (ne)obsahuje?

Diabetes výrazně zvyšuje riziko rozvoje srdečních onemocnění a cévní mozkové příhody, jelikož je při něm tělo náchylnější vůči ucpávání a kornatění tepen. Lidé si tedy musí především hlídat příjem nasycených tuků a trans tuků, cholesterolu a sodíku.

Kvůli problémům se zpracováním glukózy by jídelníček při cukrovce neměl obsahovat příliš velké množství sacharidů, zejména pak jednoduchých cukrů.

Pokud bychom měli být konkrétní, dieta při cukrovce nezahrnuje polotovary, konzervy a průmyslově zpracované potraviny, tučné maso a mléčné výrobky, tavené sýry, živočišné tuky, bílé pečivo, dezerty a cukrovinky ani slazené nápoje jako limonády, mléčné koktejly či džusy.

Naopak by při cukrovce dieta měla obsahovat potraviny bohaté na vlákninu, mezi které patří zelenina, ovoce, celozrnné obiloviny, ořechy a luštěniny. Velmi důležité jsou i zdravé tuky, takže se v jídelníčku pro diabetes typu 2 obvykle objevují za studena lisované oleje, avokádo a některé druhy ryb.

Kromě toho, co jíst při cukrovce, byste měli řešit i načasování jednotlivých jídel. Pravidelnost je pro stabilizaci příznaků klíčová, a tak by rozestupy mezi snídaní, obědem, večeří a oběma svačinami měly být zhruba stejně dlouhé.

Sdílejte stránku s vašimi přáteli
[social-share mobile_app="desktop"]

Provozovatel

Projekt krabickovediety.cz provozuje společnost

FitLead s.r.o.
Rezlerova 292
109 00 Praha 10

IČ: 05704111

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku, vedeného Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 268197.

Kontaktovat nás můžete na této e-mailové adrese: info@krabickovediety.cz

Souhlas se zpracováním osobních údajů

 

Komu uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů?

Souhlas se zpracováním udělujete následujícím správcům osobních údajů:

       i. Společnosti FitLead s.r.o., se sídlem Rezlerova 292/26, Petrovice, 109 00 Praha 10, IČO: 05704111, tel: +420 606 247 355, email: info@krabickovediety.cz.

     ii. Při objednávce krabičkové diety od Zdravé stravování: Společnosti Zdravé stravování s.r.o. se sídlem Jiřího z Poděbrad 978, 696 62 Strážnice, IČO: 29292069, tel: +420 517 070 333, email: info@zdravestravovani.cz.

(dále jen „Správci“)

Které osobní údaje budou zpracovávány?

Všechny osobní údaje, které poskytnete při vyplnění formuláře – tj. jméno, příjmení, adresa, email, telefon a informace o vybraném programu krabičkové diety (dále jen „osobní údaje“).

Kterým osobám budou osobní údaje zpřístupněny?

Správce zpracovává osobní údaje manuálně i automatizovaně sám a/nebo prostřednictvím svých zaměstnanců. Zpracováním osobních údajů může Správce pověřit v souladu s čl. 28 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (dále jen „Nařízení“), třetí osoby – zpracovatele, zejm. správce IT, poskytovatele administrativní podpory a externí účetní společnost.

Jaká mám práva ve vztahu ke zpracování osobních údajů?

Máte právo na přístup k osobním údajům, na jejich opravu, výmaz či omezení zpracování, dále máte právo na přenositelnost údajů, právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, jakož i právo na odvolání Vašeho souhlasu se zpracováním.

Tato práva lze u Správce uplatnit písemně a/nebo telefonicky na shora uvedených kontaktních údajích. Máte také právo podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů (email: posta@uoou.cz). Vaše osobní údaje jsou zpracovávány na základě tohoto souhlasu.

Je-li pravděpodobné, že určitý případ porušení zabezpečení osobních údajů bude mít za následek vysoké riziko pro Vaše práva a svobody, máte rovněž právo na bezodkladné oznámení o vzniklém porušení Správcem.

Jaký je účel zpracování osobních údajů?

Správce zpracovává osobní údaje na základě tohoto souhlasu, za účelem zpracování kontaktování s nabídkou krabičkového stravování.


Mám zájem o kontaktování s nabídkou krabičkového stravování a souhlasím se zpracováním mých osobních údajů v souladu s tímto účelem (dle čl. 7 Nařízení) maximálně po dobu 10 let. 

Tento souhlas není povinný, je udělován dobrovolně, a muže být kdykoliv vůči kterémukoliv Správci odvolán písemně a/nebo telefonicky na shora uvedených kontaktních údajích.