Bez laktózy

Krabičková dieta bez laktózy

Krabičková dieta bez laktózy je ideální volbou pro každého, kdo trpí intolerancí na laktózu či alergií na mléko. Jídelníček totiž nezahrnuje potraviny, které ji přirozeně obsahují, jako je mléko a výrobky z něj. Naopak je dieta obohacena o potraviny obsahující živiny, které by člověku kvůli absenci mléčných produktů ve stravě mohly chybět.

Krabičkové diety, které nabízí program při intoleranci laktózy

Zdravé stravování
zkrabicky.cz
Zdravé stravování nabízí nejširší paletu krabičkových diet v ČR. Můžete si navolit různé chody i celkovou energetickou hodnotu jídel. Pokud sledujete denní příjem kalorií, nemusíte nic složitě počítat či vážit.
Nejširší výběr programů
již od284 Kč
Antónia Mačingová
macingova.com
Dovoz jídel od Antónie Mačingové, autorky populárních knih o harmonizačním stravování, kterých se prodalo více než 500 000. Antónie dostane vaše tělo do harmonie, zlepší vám imunitu a pomůže získat ztracenou vitalitu.
již od267 Kč

Strava při nesnášenlivosti laktózy

Pokud se někdo stravuje zcela bez laktózy, jeho jídelníček nezahrnuje potraviny, které ji přirozeně obsahují. Jde především o mléko a výrobky z něj a nesejde na tom, zda pochází z krávy, kozy či ovce – laktóza je totiž součástí mléka všech savců.

Co je laktóza?

Jedná se o mléčný cukr s poměrně složitou strukturou. Ke správnému vstřebávání laktózy je nezbytný enzym laktáza obývající tenké střevo, který laktózu štěpí na glukózu a galaktózu – mnohem snadněji stravitelné cukry.

Právě potíže s produkcí laktázy a její následný nedostatek jsou příčinou intolerance laktózy – nejčastějšího důvodu, proč se její konzumaci lidé vyhýbají. Pokud totiž v těle chybí laktáza, není schopné laktózu správně vstřebat a kvůli tomu začne protestovat. 

S nedostatkem laktázy se potýkají spíše děti starší 5 let a dospělí lidé — s věkem totiž jeho množství přirozeně klesá.

Nesnášenlivost laktózy se pak projevuje zejména trávicími obtížemi, jako jsou křeče v břiše a celková nevolnost, zvracení a průjmy nebo plynatost. Mimo to na sebe intolerance na laktózu může vzít podobu akné nebo bolestí hlavy a migrény.

Avšak pozor, laktózová intolerance není totéž co alergie na mléko – při ní totiž imunitní systém přehnaně reaguje na mléčnou bílkovinu jakožto alergen, zatímco k nesnášenlivosti dochází kvůli absenci zmíněného enzymu. 

Co v dietě bez laktózy (ne)najdete?

Pokud má být jídelníček kompletně bez laktózy, rozhodně nebude obsahovat mléko a výrobky z něj, tedy ani máslo, tvaroh, jogurty, smetanu, kvašené mléčné výrobky či pudink, alespoň ne ve svém klasickém stavu. 

V restauracích lze nevhodné pokrmy, které by mohly mléko obsahovat jakožto jednu z ingrediencí, rozpoznat podle seznamu alergenů – ukrývá se pod číslem 7.

Na rozdíl od alergiků na mléko si však lidé s laktózovou intolerancí mohou dopřát mléčné výrobky bez laktózy, které jsou jí při výrobě úplně, nebo alespoň z většinové části zbavené. Mimo to existují i jiné potraviny bez laktózy, které ji přirozeně neobsahují a mohou alespoň částečně nahradit běžné mléčné výrobky – nejčastěji se jedná o jejich rostlinné alternativy, většinou vyrobené ze sóji či rýže.

Lidé se mléčné výrobky často bojí vyřadit kvůli jejich obsahu důležitých vitamínů a minerálů. Krabičková dieta však bývá sestavena s ohledem na všechny výživové požadavky lidského těla, a proto tyto cenné látky obsahuje, jen k tomu využívá jiné, bezpečné zdroje. Snídaně, oběd i večeře tak bude komplexní a navíc zcela bez laktózy.

Sdílejte stránku s vašimi přáteli
[social-share mobile_app="desktop"]

Provozovatel

Projekt krabickovediety.cz provozuje společnost

FitLead s.r.o.
Rezlerova 292
109 00 Praha 10

IČ: 05704111

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku, vedeného Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 268197.

Kontaktovat nás můžete na této e-mailové adrese: info@krabickovediety.cz

Souhlas se zpracováním osobních údajů

 

Komu uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů?

Souhlas se zpracováním udělujete následujícím správcům osobních údajů:

       i. Společnosti FitLead s.r.o., se sídlem Rezlerova 292/26, Petrovice, 109 00 Praha 10, IČO: 05704111, tel: +420 606 247 355, email: info@krabickovediety.cz.

     ii. Při objednávce krabičkové diety od Zdravé stravování: Společnosti Zdravé stravování s.r.o. se sídlem Jiřího z Poděbrad 978, 696 62 Strážnice, IČO: 29292069, tel: +420 517 070 333, email: info@zdravestravovani.cz.

(dále jen „Správci“)

Které osobní údaje budou zpracovávány?

Všechny osobní údaje, které poskytnete při vyplnění formuláře – tj. jméno, příjmení, adresa, email, telefon a informace o vybraném programu krabičkové diety (dále jen „osobní údaje“).

Kterým osobám budou osobní údaje zpřístupněny?

Správce zpracovává osobní údaje manuálně i automatizovaně sám a/nebo prostřednictvím svých zaměstnanců. Zpracováním osobních údajů může Správce pověřit v souladu s čl. 28 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (dále jen „Nařízení“), třetí osoby – zpracovatele, zejm. správce IT, poskytovatele administrativní podpory a externí účetní společnost.

Jaká mám práva ve vztahu ke zpracování osobních údajů?

Máte právo na přístup k osobním údajům, na jejich opravu, výmaz či omezení zpracování, dále máte právo na přenositelnost údajů, právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, jakož i právo na odvolání Vašeho souhlasu se zpracováním.

Tato práva lze u Správce uplatnit písemně a/nebo telefonicky na shora uvedených kontaktních údajích. Máte také právo podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů (email: posta@uoou.cz). Vaše osobní údaje jsou zpracovávány na základě tohoto souhlasu.

Je-li pravděpodobné, že určitý případ porušení zabezpečení osobních údajů bude mít za následek vysoké riziko pro Vaše práva a svobody, máte rovněž právo na bezodkladné oznámení o vzniklém porušení Správcem.

Jaký je účel zpracování osobních údajů?

Správce zpracovává osobní údaje na základě tohoto souhlasu, za účelem zpracování kontaktování s nabídkou krabičkového stravování.


Mám zájem o kontaktování s nabídkou krabičkového stravování a souhlasím se zpracováním mých osobních údajů v souladu s tímto účelem (dle čl. 7 Nařízení) maximálně po dobu 10 let. 

Tento souhlas není povinný, je udělován dobrovolně, a muže být kdykoliv vůči kterémukoliv Správci odvolán písemně a/nebo telefonicky na shora uvedených kontaktních údajích.