Podle čeho hodnotíme krabičkové diety, které sami zkoušíme?

Mgr. Alexandra Bednářová

Krabičkové diety jsou snadný a časově nenáročný způsob, jak jíst zdravě. Ušetří hodiny času a navíc máte perfektní přehled o energetické hodnotě vašeho jídelníčku. Jelikož chceme, abyste si ušetřili finance i nepříjemné zkušenosti při výběru vhodné krabičkové diety, rozhodli jsme pro vás jednotlivé firmy testovat. 

Víme totiž, že každý má jiné preference, zároveň služby jednotlivých provozovatelů se liší a ne vždy prezentovaná nabídka odpovídá skutečnosti. Abyste si mohli udělat jasnou představu o samotné nabídce i kvalitě služeb, společnosti pro vás postupně testujeme a zveřejňujeme podrobné recenze. 

Podle čeho je hodnotíme a jak recenze krabičkových diet vznikají? 

Jak krabičkové diety testujeme

Při hodnocení krabičkových diet je pro nás důležité, abyste si na základě nich dokázali vytvořit jasnou představu o nabídce a kvalitě služeb dané společnosti. Proto jsme si stanovili podrobná kritéria, podle kterých krabičky testujeme. 

Testování krabičkových diet vyžaduje systematický a objektivní přístup, podílí se na něm tedy vždy 3 recenzenti.

Důležité je pro nás i odborné hledisko, proto hodnocení provádíme ve spolupráci s vysokoškolsky vzdělaným nutričním terapeutem. Díky vyššímu počtu recenzentů, včetně nutričního specialisty, vám můžeme poskytnout kvalitní informace a jistotu spolehlivého hodnocení založeného na odborných znalostech.

Krabičky testujeme po dobu jednoho týdne, v rámci kterého dostávají všichni recenzenti stejné jídlo, pouze s odlišnou energetickou hodnotou.  

Podle jakých kritérií hodnotíme

Aby byla recenze co nejkomplexnější a odpověděla na všechny vaše otázky, stanovili jsme pro hodnocení krabičkových diet podrobná kritéria.

Hodnocení provozovatele

První kategorií je hodnocení samotného provozovatele krabičkové diety. Zde uvádíme informace o tom, jak dlouho daná společnost působí na trhu, zda jsou na jejím webu uvedeny informace o provozovateli a také ověřujeme, zda firma není zapsána v registru dlužníků.

Informace a nabídka na webových stránkách

V rámci tohoto kritéria se zaměřujeme především na přehlednost a množství nabízených stravovacích programů. Odpovídáme zde na otázky týkající se možnosti výběru energetických hodnot jídelníčku, množství variant či počtu chodů. 

Zákazník se zde také dozví, zda firma nabízí možnost výběru jen některých chodů, případně jestli si jídlo může objednat jen na některé dny v týdnu. 

Najdete zde také odpovědi na možnost úpravy jídelníčku v rámci náhrady či přidání konkrétních surovin nebo zda daná krabičková dieta nabízí bezlepkovou či bezlaktózovou verzi stravovacího plánu.

Náhled jídelníčku

Transparentnost je jedním z klíčových ukazatelů, které vypovídají o důvěryhodnosti provozovatele krabičkové diety. V této kategorii se tedy zaměřujeme na informace týkající se velikosti či gramáže jednotlivých komponent daných pokrmů a nutriční hodnoty jídel. 

Důležitá je také informace, zda se na přípravě jídelníčku podílí nutriční terapeut, případné upozornění na alergeny, ale i to, na jak dlouho dopředu je jídelníček na webu zveřejněn.

Cena

Finanční hledisko je pro většinu zákazníků jednou z hlavních priorit, podle které se při výběru rozhodují. V rámci tohoto kritéria proto hodnotíme průměrné ceny, nabídku slev či dárkových poukazů a na základě našeho testování přidáváme také osobní zkušenost s poměrem ceny a kvality nabízených služeb.

Objednávka

Snadný průběh objednávky je pro spokojenost zákazníka neméně důležitý. Pokud totiž provozovatel nenabízí různé možnosti plateb, objednávkový formulář není srozumitelný nebo nefunguje z technického hlediska správně, může se celý proces nákupu značně zpomalit. Veškeré tyto aspekty proto hodnotíme za vás, a to jak srozumitelnost objednávky, tak kvalitu a rychlost jednání v rámci doručení.

Rozvoz

Kritérium rozvozu je důležité nejen z důvodu dostupnosti, ale také pohodlí a časové flexibility. Kvalitní a spolehlivý rozvoz zajišťuje čerstvost jídel, bezpečné doručení a celkově přispívá k pozitivnímu uživatelskému zážitku. V této kategorii proto hodnotíme nabídku odběrných míst, množství rozvozových lokalit, dobu a časovou frekvenci doručení, chování kurýra nebo to, jak firma řeší rozvoz z ekologického hlediska.

Balení

Při testování se dále zaměřujeme na obalový materiál krabiček. Kvalitní a dobře řešené balení zajišťuje nejen bezpečnost potravin, ale má vliv také na udržení čerstvosti jídel, estetický dojem i praktičnosti při konzumaci. Hodnotíme proto množství obalového materiálu, jeho udržitelnost i komfort při konzumaci pokrmů a manipulaci s krabičkou.

Produkt

Nejvíce prostoru v recenzích věnujeme hodnocení samotných pokrmů. Testujeme chuť jídla, jeho sytost, čerstvost i způsob servírování. Zohledňujeme také trvanlivost surovin a zda je možné jídlo zamrazit. Odborné hodnocení pokrmů zajišťuje nutriční terapeut. 

Ten se zaměřuje především na složení jídel, nutriční vyváženost, kvalitu i velikost porcí. V rámci skladby jídelníčku řeší, zda jídlo obsahuje dostatek ovoce, zeleniny a zdravých tuků, dále hodnotí poměr celozrnných výrobků a také to, jestli se ve stravě vyskytují přidané cukry či průmyslově zpracované potraviny. 

Mezi hodnotící kritéria zahrnuje i zastoupení jednotlivých druhů masa, ryb, luštěnin a příloh. Součástí recenze je také pestrost jídelníčku, jeho originalita a nápaditost při volbě surovin i způsobu jejich zpracování.

Zákaznická podpora

V rámci testování hodnotíme také komunikaci provozovatele vybrané krabičkové diety. Zjišťujeme, jaká je reakční doba zákaznické podpory a jaké má zákazník možnosti v případě úpravy objednávky, přerušení nebo ukončení odběru. Jedním z hodnotících kritérií je také schopnost firmy řešit nespokojenost zákazníků se složením či chutí jídla. 

Proč se řídit našimi recenzemi

Nevíte si s výběrem krabičkové diety rady? Recenze na našich stránkách vám nabízí podrobný přehled o nabídce a kvalitě služeb jednotlivých společností. Tím ušetříte nejen čas, který byste strávili zkoušením stravovacích programů, ale i nemalé finanční náklady za případné neúspěšné objednávky. 

Při testování krabičkových diet klademe důraz na detailní, systematické a zároveň co nejvíce objektivní hodnocení, které vám pomůže ke spokojenému výběru té správné krabičkové diety.

Kdybychom vám měli doporučit jednu krabičkovou dietu..

⭐️ DOPORUČUJEME: Krabičková dieta s největší flexibilitou

Zdravé stravování

Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí široký výběr jídelních programů se snahou uspokojit potřeby všech zákazníků. Nabídka je opravdu rozsáhlá a vybere si každý, ať už preferujete klasickou pestrou stravu, vegetariánská jídla, keto přístup nebo jste sportovec. K jídlu navíc můžete přidat i doplňkový chod v podobě polévky, dezertu, smoothie nebo třeba freshe.

Nespornou výhodou je možnost upravit si jídelníček podle svých preferencí. Můžete vyloučit potraviny, které nemáte rádi, a nahradit je svými oblíbenými surovinami. V nabídce bohužel chybí bezlaktózová i bezlepková varianta, možná je však úprava pro diabetiky.

Mgr. Alexandra Bednářová