Podle čeho hodnotíme krabičkové diety pro přehledy?

Mgr. Alexandra Bednářová

Rozhodli jste se vyzkoušet krabičkovou dietu, ale nevíte, od jaké společnosti si krabičky objednat? V našem přehledu najdete stručné hodnocení jednotlivých provozovatelů, které vám pomůže udělat si představu o nabídce a kvalitě služeb dané společnosti. Pro naše čtenáře srovnáváme krabičkové diety podle několika kritérií, a to buď na základě osobní zkušenosti nebo prostřednictvím recenzí ostatních zákazníků. Podle čeho dané společnosti hodnotíme a jak přehledy krabičkových diet vznikají?

K čemu slouží přehled krabičkových diet

Přehled společností a jejich stručné hodnocení je určené pro ty, kteří se rozhodli vyzkoušet krabičkovou dietu a chtějí se v nabídce jednotlivých provozovatelů rychle zorientovat. Společnosti, které se budou shodovat s vašimi požadavky, můžete blíže prozkoumat v našich podrobných recenzích krabičkových diet, případně jejich službu rovnou vyzkoušet.

Co v přehledu najdete

U každé krabičkové diety najdete stručný popis společnosti včetně graficky znázorněného hodnocení jednotlivých kritérií (nutriční vyváženost, nabídka programů, cena, doprava, zákaznická podpora a celkové hodnocení). Součástí přehledu je i nabídka stravovacích programů a stručný výpis výhod a nevýhod dané krabičkové diety. 

Jak krabičkové diety hodnotíme

Pro hodnocení krabičkových diet jsme vybrali kritéria, která jsou nezbytná pro zachování kvality služeb a spokojenost zákazníků. Jednotlivá kritéria zahrnují několik kategorií hodnocených na stupnici od 1 do 10, kde 1 znamená „špatné“ a 10 znamená „vynikající“. Skóre je následně vynásobeno váhou daného kritéria, aby bylo možné určit celkové procentuální hodnocení. Pokud jsme danou krabičkovou dietu zatím nevyzkoušeli, uvádíme v podrobném hodnocení N/A a do celkového hodnocení používáme hodnotu 5.

Nutriční vyváženost (váha 20 %)

V rámci kritéria nutriční vyváženosti posuzujeme rozmanitost, kvalitu a nutriční vyváženost jídel. Krabičková dieta by měla být pestrá, připravena z kvalitních surovin a se zastoupením všech důležitých makroživin i mikroživin. Tuto kategorii hodnotí nutriční specialista na základě reálného testování krabičkové diety po dobu alespoň jednoho pracovního týdne.

Nabídka programů (váha 25 %)

Množství nabízených programů (6 %)

V tomto kritériu hodnotíme, zda společnost poskytuje dostatečný výběr programů s ohledem na různé potřeby a preference zákazníků (redukční dieta, fitness program, vegetariánský program, veganský program atd.). Čím více programů je k dispozici, tím větší je šance, že zákazník najde program, který vyhovuje jeho individuálním potřebám.

Množství kalorických variant (7 %)

Zde se zabýváme množstvím kalorických variant, které společnost nabízí ve svých stravovacích plánech. Větší počet kalorických variant umožňuje zákazníkům vybrat jídelníček vhodný pro naplnění jeho konkrétních cílů.

Výběr jen určitých jídel (2 %)

Toto kritérium hodnotí, zda společnost umožňuje výběr pouze určitých chodů v rámci daného dne. Tím poskytuje zákazníkovi možnost flexibilního výběru jídla, které odpovídá jeho dietním potřebám či chuťovým preferencím.

Výběr jen určitých dnů (2 %)

Zde hodnotíme možnost výběru pouze určitých dnů, ve kterých si chce zákazník jídlo objednat. Tato možnost usnadňuje plánování jídla s ohledem na časové možnosti zákazníka.

Spolupráce s odborníkem (5 %)

Spolupráce s odborně vzdělaným nutričním terapeutem přispívá ke správné skladbě jídelníčku a k nutriční vyváženosti jednotlivých jídel pro daný stravovací režim. V rámci tohoto kritéria proto posuzujeme, zda daná společnost jídelníčky sestavuje ve spolupráci s nutričním terapeutem, výživovým specialistou bez vysokoškolského vzdělání nebo s odborníkem nespolupracuje vůbec.

Možnost úpravy jídla (3 %)

Toto kritérium hodnotí, zda má zákazník možnost upravit si jídlo tak, aby reflektovalo jeho případná stravovací omezení a zda si za tuto službu společnost účtuje poplatek nebo je zdarma. Důvodem může být alergie či intolerance na určité potraviny nebo specifické dietní preference.

Cena (15 %)

Zde hodnotíme celkovou cenu krabičkové diety, včetně nákladů na dopravu. Jako referenční variantu jsme vybrali standardní program, který má v nabídce většina firem – 7000 kJ, celodenní, včetně dopravy na adresu v Praze, při 20 dnech.

Doprava (20 %)

Lokality rozvozu (10 %)

Toto kritérium zohledňuje velikost rozvozové sítě na základě toho, kolik měst pokrývá. Společnosti s rozsáhlou doručovací sítí obvykle umožňují využití služby i těm, kteří jsou z odlehlejších lokalit. 

Rychlost rozvážky (5 %)

V hodnocení posuzujeme také rychlost doručení krabiček. Rozhodujícím faktorem je počet pracovních dnů od okamžiku přijetí objednávky, za které je společnost schopna krabičkovou dietu doručit.

Odběrná místa (5 %)

V rámci tohoto kritéria se zaměřujeme na možnost vyzvednutí objednávky na odběrném místě. Společnosti hodnotíme podle počtu odběrných míst v daných lokalitách.

Zákaznická podpora (20 %)

Možnosti zrušení / úprav (6,66 %)

Pro zákazníky je důležitá také možnost zrušení či přerušení objednávky. Hodnotíme proto, za jakých podmínek daná společnost tuto službu nabízí a případně jakou formou řeší finanční kompenzaci.

Možnosti kontaktování podpory (6,66 %)

V tomto kritériu hodnotíme možnosti kontaktování zákaznické podpory. Zohledňujeme dostupnost různých komunikačních kanálů, tedy zda je k dispozici pouze telefonická linka a e-mail nebo lze provozovatele kontaktovat i prostřednictvím sociálních sítí či online chatu.

Možnost vyzkoušení (6,66 %)

Zkušební balíček umožňuje posoudit kvalitu jídel a spokojenost se službami bez nutnosti jakéhokoliv závazku. V hodnocení proto bereme v potaz také minimální počet dnů, na které si zákazník může krabičky objednat. Čím méně dnů, tím vyšší hodnocení.

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet některou z krabičkových diet, naše recenze mohou být užitečným průvodcem, který vám výběr usnadní. Jednotlivé firmy se snažíme hodnotit podle objektivních kritérií a s ohledem na názor výživových specialistů, důležitým kritériem při volbě krabičkové diety je ale především chuť, která je zcela subjektivní.

Proto je nejlepší, když si krabičky sami vyzkoušíte, ideálně formou několikadenního zkušebního balíčku.

Kdybychom vám měli doporučit jednu krabičkovou dietu..

⭐️ DOPORUČUJEME: Krabičková dieta s největší flexibilitou

Zdravé stravování

Krabičková dieta Zdravé stravování nabízí široký výběr jídelních programů se snahou uspokojit potřeby všech zákazníků. Nabídka je opravdu rozsáhlá a vybere si každý, ať už preferujete klasickou pestrou stravu, vegetariánská jídla, keto přístup nebo jste sportovec. K jídlu navíc můžete přidat i doplňkový chod v podobě polévky, dezertu, smoothie nebo třeba freshe.

Nespornou výhodou je možnost upravit si jídelníček podle svých preferencí. Můžete vyloučit potraviny, které nemáte rádi, a nahradit je svými oblíbenými surovinami. V nabídce bohužel chybí bezlaktózová i bezlepková varianta, možná je však úprava pro diabetiky.

Mgr. Alexandra Bednářová